Procházky, tůry, kolo, koupání, lyže, běžky? Je to jen na vás…

slezská harta

Údolní nádrž Slezská Harta na řece Moravici nabízí řadu možností, jak aktivně strávit především letní turistickou sezónu. Nádrž vytvořena v panenské přírodě s průzračnou a čistou vodou, která vyzývá k letním radovánkám. Tento skvost nazáváný Česká Kanada vás okouzlí. Vyzkoušet můžete nejen koupání na upravených plážích, ale i vyjížďky na loďkách, rybaření, jachting a windsurfing. Každý rok se na Slezské Hartě pořádají kultrurní a společenské akce. Festivaly, či závody na dračích lodích.

Vzdálenost 13 km

Vrbno pod pradědem

Město leží v údolí na soutoku tří řek, Bílé, Střední a Černé Opavy v pohoří Hrubého Jeseníku. Tady se před vámi otevírá brána Jeseníků, nejvyššího pohoří Moravy a Slezska. Vrbno pod Pradědem je klíčovým centrem aktivního sportovce, ve kterém se nebude nudit. K dispozici je Běžecký areál, Bikepark Vrbno, BioCentrum rybníky, Bobová dráha, Skatepark, Workout park, tenisové kurtyNaučná stezka Údolím lapků z Drakova a další..

Vzdálenost 12 km

Karlova Studánka –
lázně jako z pohádky

Moderní a přitom starobylé, ojediněle přebudované lázně obklopené horskou přírodou. Leží v panenské přírodě na východní straně nejvyšší hory Jeseníků Pradědu, v údolí horské říčky Bílé Opavy, a pyšní se nejčistším vzduchem ve střední Evropě.
Roubené budovy ovlivněné empírem, pamatují založení lázní zde stojí dodnes. V parcích a na úbočích zalesněných svahů najdete lázeňské penziony a pavilony, geologickou expozici hornin z oblasti Jeseníků, umělý vodopád, kavárny i výletní restaurace. Řadu návštěvníků láká do Karlovy Studánky  ojedinělé horské klima, malebné prostředí, připomínající skanzen, ale také bazén s teplou slanou vodou.
Vzdálenost 18 Km

Bruntál

Historické jádro s řadou zajímavých domů, upravená náměstí, zámek s arkádovým nádvořím a parkem, zbytky hradeb s okrouhlou baštou a aquapark s wellness centrem, to všechno můžete obdivovat v Bruntálu. V okolí města navíc objevíte půvabná přírodní zákoutí a několik třetihorních a čtvrtohorních sopek!
Renesanční, barokně upravovaný zámek Bruntál s interiéry vybavenými historickým nábytkem a zdobenými nástěnnými rokokovými malbami patří k nejhezčím ve Slezsku.

krnov

Krnov leží v podhůří Nízkého Jeseníku na soutoku Opavy a Opavice v těsné blízkosti česko-polských hranic. Objevíte tu celou řadu sakrálních památek včetně cenné synagogy s interiéry v arabskošpanělském stylu, k výletům do okolí láká vrch Cvilín s rozhlednou, hradní zříceninou a poutním kostelem.

kopřivná

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky. Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky. Ski areál Kopřivná nabízí nezapomenutelné sportovní zážitky. Lyžaři ocení především širokou a zcela bezpečnou sjezdovku, proto si zde užije jak rodina s dětmi, tedy začínajícími lyžaři, tak i zkušení milovníci zimních sportů. Sjezdovka je prodloužena na 1350 m, po celé délce je strojově upravována a podle potřeby také zasněžována. Nahoru vás dopraví komfortní 4sedačková lanovka a vlek, na nichž se může pohodlně přepravovat až 3200 osob za hodinu. 

Vzdálenost 28 Km

karlov pod pradědem

Ski areál Myšák, součást Ski Arény Karlov, leží jen několik kilometrů od nejvyšší hory Jeseníků Praděd 1491 m.n.m. v údolí řeky Moravice v nádherném prostředí obce Karlov pod Pradědem – Malá Morávka. Karlovské ski středisko je zvlášť vhodné pro rodiny s dětmi.
Ski areál Myšák najdete v Karlově pod Pradědem, kde nabízí rodinné i sportovní lyžování na dvou červených a jedné modré sjezdovce o celkové délce 2450 metrů. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby zasněžovány technickým sněhem.

Malá morávka

Obec Malá Morávka a její místní část Karlov pod Pradědem patří mezi oblíbená výletní místa celý rok a obzvlášť v zimě, kdy zasněžená horská údolí nabízejí řadu lyžařských aktivit. Jindy vítězí turistika, cyklistika a dny plné sportu, zábavy a pohody bez každodenního shonu.

Vzdálenost 16 Km

Andělská hora

historické město, rozloženého několik kilometrů od nejvyššího vrcholu Hrubého Jeseníku – Praděd. Městečko čítá čtyřista obyvatel a náleží do Moravskoslezského kraje. Andělská Hora spadá do chráněné krajinné oblasti Jeseníky a stává se tak vyhledávaným místem pro turisty. V okolí je mnoho turistických stezek, cyklotras běžeckých tras. Pro milovníky sjezdového lyžování je k dispozici sjezdovka na Anenském vrchu, v sousední Suché Rudné, i nedalekém okolí – Karlov, Malá Morávka či Ovčárna.

Vzdálenost 6 Km

Vyzkoušejte si den bez auta. necelé 2km od chalupy „Stará hospoda“je vlaková zastávka Skrbovice (odkaz na jízdní řád www.virail.cz)
výlet vlakem bude nevšední zážitek nejen pro děti.